Jakiś czas temu mój pierwszy film w którym pokazuję proces retuszu zdjęcia zyskał bardzo pozytywny odbiór. Bardzo się ucieszyłem, gdy w ankiecie na Instagramie kilkadziesiąt osób odpowiedziało, że chętnie zobaczy taki film cyklicznie.

I tak pojawił się świetny (mam nadzieję) pomysł. Nieważne czy obróbka będzie trwała 30 (bo przeważnie w 30 minutach staram się zmieścić obrabiając portret), czy 300 (standardowo przy beauty) minut, zawsze będzie odpowiednio przyspieszona, by streścić Wam całą moją pracę w 4 minuty, które Was nie zanudzą, a pewnie zaciekawią. Wpis na blogu opatrzę zbliżeniami na detale, before/after oraz exifem zdjęcia. Nie mam jeszcze pomysłu jak często będzie pojawiać się film, zastanawiam się nad cotygodniową publikacją, jednak praca może mi to uniemożliwić. Postaram się w miarę możliwości publikować ankietę przed każdym następnym nagrywaniem, byście sami mogli wybrać, jakie zdjęcie będziemy obrabiać.

 

Czas pokaże jak rozwinie się ten projekt i z jak dużym zainteresowaniem się spotka. Zapraszam więc do subskrypcji i komentowania.

Zdjęcie

Canon 6D I

Canon 35mm f/1.4L EF USM

@

ISO 250 1/160s f/3.2

Retusz

CaptureOne 12 → Photoshop CC → CaptureOne 12

Frequency Separation

Dodge & Burn